Wycieczki rowerowe

Wycieczki rowerowe

Wycieczki rowerowe

Bardzo popularne są wycieczki rowerowe. Łączą one wycieczki zarówno piesze jak i ze środkami lokomocji. Dzieje się tak, dlatego, że targamy w tym czasie zarówno plecak jak i jedziemy a nie idziemy. Na taką wycieczkę zabieramy plecak dobrze wyposażony, ponieważ jeśli uczestnicy chcą nocować w namiotach, musi się w plecaku znaleźć namiot i śpiwór. W innym przypadku koszt wycieczki jest powiększony o noclegi w hotelu, jeśli uczestnicy wyrażą wyraźną chęć nocowania w hotelu.

Musimy jednak pamiętać, że uczestnicy wycieczki rowerowej muszą mieć całkowicie sprawne rowery. Dobrze byłoby, żeby mieli karty rowerowe, choć nie jest to konieczne, jednak właściwe dokumenty osobiste są obowiązkowe. Przede wszystkim jednak rower ma być wyposażony w światła odblaskowe oraz przednie, najlepiej działające na dynamo, ponieważ wtedy nie ma obawy, że bateria się skończy. Jeśli ktoś ma lampę na baterię, wówczas musi mieć zapasowe baterie, ponieważ będziemy jeździć również po zachodzie słońca i wtedy rower musi być w pełni sprawny i doskonale oświetlony.

Nie będziemy ryzykować, że czyjś nieoświetlony rower spowoduje wypadek. Jeśli ktoś nie ma roweru, ale chce na taką wycieczkę jechać, wówczas wypożyczamy rowery, jednak taka osoba płaci dodatkowo za wynajem roweru. Wszystko jest ustalane podczas rozmów z grupą i ustalania szczegółów.

– autor artykułu